Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Milina Hučková

31 rokov

Od svojich 15 rokov sa venuje profesionálnemu modelingu, od 18 rokov sa stala jednou z našich najúspešnejších modeliek s krivkami „curvy model“

 

Vašim rodným mestom je Bratislava. Aké ste mali detstvo? Čím ste chceli byť ako dieťa?

Áno, Bratislava je mojim rodným mestom. Detstvo som mala super, plné zážitkov a nepliech. Keď som mala 4-5 rokov, žili sme osem mesiacov v Portugalsku. Otec tam bol pracovne dva roky. Bolo to úžasné obdobie. Každý deň na pláži a ako domáce zvieratko sme mali morskú hviezdicu Taktiež sme s rodičmi každé leto chodili na dva týždne do Nízkych Tatier. Tieto naše výlety po horách boli super. Pravidelne sme sa stratili v hore, potom sme samozrejme nestihli posledný autobus a dali sme to peši až na ubytovanie, čo bolo niekedy aj viac ako 30 kilometrov. Občas sme stopovali, čo bola tiež celkom sranda, keďže nás bolo päť. Pamätám si aj na letá, keď sme chodili na týždeň či dva k mojej prababičke do Topoľčian, ktorá mala nádhernú záhradu plnú kvetov. Zbožňovala som sa tam skoro ráno prechádzať. Ach, tá vôňa. Mali sme aj naozaj obrovskú záhradu na samote. Tam sme sa od jari do jesene vždy poriadne namakali, ale tá špajza, plná domácich dobrôt, za tú drinu stála.

Modeling ste začali robiť ako mladé dievča. Koľko ste mali vtedy rokov a ako ste sa k tomu dostali?

Mala som pätnásť rokov, keď som išla na prvý casting pre Elite Model Look, na ktorom som sa nedostala ďalej ako do semifinále. Povedala som si – skúsila som to, nevyšlo. Čo už. Avšak po pár mesiacoch som sa bola s kamoškami najesť v McDonald’s a oslovila ma jedna pani, či nechcem prísť na casting. Išla som a zobrali ma do jednej malej agentúry, s ktorou som bola v Istanbule a Paríži. Asi po roku som prešla do Exitu, v ktorom som dodnes.

„Zlom nastal, keď som mala 18 a pribrala som. Vtedy som prestala robiť a pokúšala sa schudnúť, no nedarilo sa mi to. Potom mi jedného dňa napísali z Exitu, či by som nemala záujem robiť „plus size“ modelku.“

Vaša kariéra začala ako klasická modelingová. Vaša agentúra je jednou z najlepších na svete a mali ste našliapnuté na úspešné kontrakty. Kedy nastal zlom stať sa ‚modelkou s krivkami‘ ?

Áno, na začiatku som robila klasický modeling. Zlom nastal, keď som mala 18 a pribrala som. Vtedy som prestala robiť a pokúšala sa schudnúť, no nedarilo sa mi to. Potom mi jedného dňa napísali z Exitu, či by som nemala záujem robiť „plus size“ modelku, že by ma chcela agentúra Ford v New Yorku a kontrakty sa hrnuli jeden za druhým.

Čo sa vo Vašom živote, odkedy ste „curvy“ modelka, zmenilo?

Hmmm, všeličo. Nie som v strese, keď kilo či dve priberiem alebo schudnem. Cvičím pre radosť, a nie preto, že musím. Život si užívam a neprežívam ho len na diétach. Mám veľmi rada dobré jedlo. Je úžasné, že môžem robiť to, čo ma baví a napĺňa a zároveň byť pri tom taká, aká som. Sama sebou. Za to som veľmi vďačná.

„Ľudia ešte majú zaužívaný stereotyp, že keď sa povie slovo modelka, musí byť vychudnutá, nejesť, byť dokonalá a krásna. Aj modelky sú len ľudia a nikto nie je dokonalý, aj keď je to tak prezentované. “

Ľudia majú modelky vždy zaškatuľkované, že ich postava má byť bezchybná. Ako sa ľudia pozerajú na „curvy“ modelky?

Ľudia ešte majú zaužívaný stereotyp, že keď sa povie slovo modelka, musí byť vychudnutá, nejesť, byť dokonalá a krásna. Aj modelky sú len ľudia a nikto nie je dokonalý, aj keď je to tak prezentované. Každá jedna je výnimočná. Našťastie teraz sa už čím ďalej, tým viac, dostávajú do povedomia „curvy“ modelky alebo teda „plus size“ modelky. Myslím si, že ľudia to berú pozitívne. Mladé dievčatá a ženy nie sú pod tlakom, že musia byť chudé, aby boli krásne. Veľa „plus size“ modeliek sú jednoducho normálne krásne ženy s krivkami.

Najímajú si „curvy“ modelky aj prestížne módne domy? Samotný Karl Lagerferd povedal „nikto sa nechce pozerať na modelky s krivkami“.

Samozrejme. Fotila som pre Ralph Lauren ešte v roku 2008, pre JC Penny kampaň na spodné prádlo, točila som reklamu pre Macy's, niekoľko rokov som predvádzala pre Elena Miro na Milánskom fashion weeku, taktiež som fotila pre francúzsku Marie Claire a mnoho ďalších. Sú to 3-4 roky čo pre Dolce&Gabbana Ashley Graham predvádzala na New Yorskom fashion weeku, čo bol veľký boom. Ale aj predtým „plus size“ modelky pracovali pre prestížne módne domy, len sa o tom nehovorilo až tak ako dnes vďaka sociálnym médiám.

Baví Vás Vaša práca? Alebo by ste sa postupne chceli začať venovať niečomu inému?

Moja práca ma nesmierne baví a aj teraz popri modelingu pracujem pre Pískacie. Modelingu sa chcem venovať dokedy sa len bude dať

Súčasťou Vašej práce je časté cestovanie, zúčastňovanie sa nekonečných castingov a čakania na módne prehliadky. Nestáva sa Vám niekedy, že by ste toho mali plné zuby? Čo robíte, kým čakáte na casting alebo keď cestujete? Čítate knihy? Počúvate podcasty?

Ako pri každej práci, sú veci ktoré vás bavia a sú aj také, ktoré nemusíte. U mňa stále prevažuje to pozitívne nad negatívnym. Každá práca má svoje za a proti. Ja sa zameriavam na to dobré. Pri čakaní sa rozprávam s inými dievčatami, ktoré tam tiež čakajú alebo s ľuďmi z tímu na fotení či prehliadke. Počúvam hudbu, čítam si, poprípade si zahrám hru na telefóne. Vždy sa nájde niečo, čím si človek skráti čas

Naučila Vás niečo Vaša práca?

Práca ma naučila pokore, vďačnosti, samostatnosti, rešpektu voči druhým, nebáť sa a bojovať sama za seba a byť sebavedomou ženou, akou som dnes. Naučila ma aj to, že všetko zlé je na niečo dobré, aj keď si to človek možno hneď neuvedomuje. Prekážky treba prekonávať, a aj neúspech je súčasťou toho stať sa úspešným.

„Práca ma naučila pokore, vďačnosti, samostatnosti, rešpektu voči druhým, nebáť sa a bojovať sama za seba a byť sebavedomou ženou, akou som dnes.“

Čo máte na Vašej práci najradšej?

To je ťažká otázka, je toho strašne veľa. Cestovanie a spoznávanie krajín, kam by som sa asi tak ľahko alebo vôbec nedostala. Stretávanie úžasných ľudí a to, keď som pred kamerou zrazu úplne niekto iný. a ešte veľa, veľa ďalších vecí.

Čo by ste poradili ženám, ktoré nemajú radi svoje telo, ktoré večne bojujú s diétami a majú výčitky, keď si pochutia na dobrom jedle? Aký odkaz by ste im odovzdali?

Všetky ženy sú krásne. Treba sa len správne pozerať a zvýrazniť svoje prednosti. To, čo sa vám na vás najviac páči. Za krivky sa netreba hanbiť. Každá jedna z nás je krásna svojim osobitným a jedinečným spôsobom. Diéty sú len na chvíľu, podľa mňa neexistuje žiadny zaručený recept na chudnutie pre všetkých. Stravovanie sa podľa niečoho, podľa nejakej diéty, je životný štýl a nie len chvíľková záležitosť. Podľa mňa by mal človek počúvať svoje telo. Treba si dopriať, ale všetkého veľa škodí. Treba sa hýbať, treba oddychovať a robiť veci, ktoré vás bavia a napĺňajú. Podľa mňa čím viac je žena v strese z toho, že musí schudnúť, ako naschvál to nejde a má to opačný efekt. Teda vravím zo svojej vlastnej skúsenosti. Neviem prečo by mala byť žena krásna len vtedy, keď má toľko a toľko kíl, alebo keď oblečie na seba veľkosť 34. Sú to len čísla, tak ako vek. Nie každý môže byť vychudnutý. Keby príroda chcela, aby sme boli rovnakí, mali rovnaké postavy a rovnaké miery, zariadila by to tak, nie?

Chcela by som odkázať, že každá jedna žena je nádherná, úžasná, krásna a jedinečná taká, aká je. Každá je dokonalá práve pre tie malé nedokonalosti. Či má alebo nemá nejaké to kilečko navyše. Či je pehavá alebo má medzeru medzi zubami Všetky sme krásne!!!

Ako najradšej relaxujete? Kde dopĺňate energiu?

„Všetky ženy sú krásne. Treba sa len správne pozerať a zvýrazniť svoje prednosti. To, čo sa vám na vás najviac páči. Za krivky sa netreba hanbiť. Každá jedna z nás je krásna svojim osobitným a jedinečným spôsobom.“

Vo vani, pri sviečkach s dobrou hudbou, večer s kamarátmi pri dobrom vínku, alebo na prechádzke so psíkom. Na víkendových chatách s priateľmi alebo na výletoch v prírode. Poprípade občas len tak nič nerobiť, pozrieť si dobrý film s vyloženými nohami a veľa ďalších veci.

Väčšina modeliek športuje, aký je Váš najobľúbenejší šport? Koľko času za týždeň trávite športom?

Jasné, že športujem. Chodím 2x do týždňa na Krav Magu, je to úžasný šport. Chodím aj do fitka na kardio, snažím sa tiež aspoň 2x do týždňa.

Máte beauty-modelkovský tip ako byť krásna, aj keď zrovna nemáte svoj deň?

Piť dostatočne veľa vody. Ráno si umyť tvár studenou vodou, čo vám vypne kožu, prekrví a pomáha na opuchnuté oči. Poprípade vrecúško z čierneho čaju z chladničky si priložiť na päť minút na oči. A obliecť sa do niečoho pohodlného a mäkkého

Máte nejaké životné motto?

„Byť šťastná a nevzdávať sa. Všetko sa dá, len človek musí chcieť.“Milina je ošperkovaná týmito šperkami: 

Predchádzajúci rozhovor

Magdaléna Rovňákovádirigentka bratislavského chlapčenského zboru

Magdaléna Rovňáková

„Keď som študovala na VŠMU, občas som sa so svojimi túžbami a víziami zverila môjmu profesorovi Petrovi Hradilovi. A on mi položil otázku: „Magdaléna, čo pre to robíte?“ Takže ak mám nejaké plány, položím si túto otázku a ona ma ženie vpred. Naozaj – svoje sny treba žiť. Snívanie nestačí!“

Nasledujúci rozhovor

Klaudia Kyselicováantropologička

Klaudia Kyselicová

„Pokiaľ robíte niečo s radosťou, nie je šanca, že zlyháte. Úspech nie je ani číslo na výplatnej páske, ani popularita. Som úspešný človek, ak mám na konci dňa dobrý pocit z toho, čo som spravila.“